OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to am translation catalogue (49 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Author
am: ደራሲ

en: Closed
am: የተዘጋ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Update
am: አዘምን

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Page
am: ገጽ

en: RSS
am: አር ኤስ ኤስ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sticky at top of lists
am: የዝርዝሮች አናት ላይ የሚጣበቅ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Log in
am: ግባ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Log out
am: ውጣ

en: Reports
am: ሪፖርቶች

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: 1 month | @count months
am[0]: 1 ወር
am[1]: @count ወሮች
