OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to el translation catalogue (134 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Totals
el: Σύνολα

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Language
el: Γλώσσα

en: Comments
el: Σχόλια

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Vote
el: Ψήφος

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Send
el: Αποστολή

en: Desc
el: Φθί

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Log in
el: Είσοδος

en: Users
el: Χρήστες

en: Random
el: Τυχαία

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Votes
el: Ψήφοι

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Gender
el: Γένος

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: White
el: Λευκό

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Joined
el: Ημ. Εγγραφής

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Number of comments
el: Αριθμός σχολίων

en: Reports
el: Αναφορές

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: 1 month | @count months
el[0]: 1 μήνας
el[1]: @count μήνες

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: Current user
el: Τρέχων χρήστης

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Posted on
el: Δημοσιεύθηκε στις

en: Full comment
el: Πλήρες σχόλιο

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: The comment author's name.
el: Το όνομα του συντάκτη του σχολίου.

en: Asc
el: Αύξ

en: There was a problem creating field %label: @message
el: Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα στη δημιουργία του πεδίου %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μηχανικώς αναγνώσιμο από τη μηχανή όνομα που να περιέχει γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: The comment author's home page address.
el: Η διεύθυνση της αρχικής σελίδας του συντάκτη του σχολίου.

en: The time that the comment was created.
el: Η ώρα που το σχόλιο δημιουργήθηκε.

en: The time that the comment was last edited.
el: Η ώρα που το σχόλιο επεξεργάστηκε τελευταία φορά.

en: The time that the custom block was last edited.
el: Η ώρα που έγινε η τελευταία επεξεργασία στο προσαρμοσμένο μπλοκ.

en: The time that the term was last edited.
el: Πότε επεξεργάστηκε τελευταία φορά ο όρος.

en: The comment author's email address.
el: Η διεύθυνση email του συντάκτη του σχολίου.

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]
