OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to fa translation catalogue (138 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Moderated content
fa: محتوای مدیریت شده

en: Totals
fa: مجموع

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Author
fa: نویسنده

en: Closed
fa: بسته شده

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Additional details
fa: جزییات اضافه

en: Manager
fa: مدیر

en: Language
fa: زبان

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Login
fa: ورود

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Open
fa: باز

en: Views
fa: نماها

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Updated
fa: به‌روز

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Points
fa: امتیازها

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Vote
fa: رای

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Widget
fa: ساختار

en: Send
fa: ارسال

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Log in
fa: ورود

en: Users
fa: کاربران

en: Random
fa: تصادفی

en: Profile
fa: نمایه

en: Close
fa: بستن

en: Votes
fa: آراء

en: Operation
fa: عملکرد

en: Original
fa: اصلی

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Gender
fa: جنسیت

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Token
fa: توکن

en: Refine
fa: تصفیه

en: Activity
fa: فعالیت

en: author
fa: نویسنده

en: Entity
fa: عنصر

en: Log out
fa: خروج

en: White
fa: سفید

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: User name
fa: نام کاربری

en: signup
fa: عضویت

en: Apply
fa: تایید

en: Node reference
fa: مرجع گره

en: Administrator
fa: مدیر

en: Add comment
fa: افزودن دیدگاه

en: User profile
fa: پروفایل کاربر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Send message
fa: ارسال پیغام

en: Joined
fa: عضو شده

en: Any
fa: هر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Number of comments
fa: تعداد دیدگاه‌ها

en: Go back
fa: بازگشت به عقب

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Username:
fa: نام کاربری:

en: User account
fa: حساب کاربری

en: 1 month | @count months
fa[0]: 1 ماه
fa[1]: @count ماه

en: Light
fa: روشن

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Primary
fa: اصلی

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Follow
fa: دنبال کن

en: Poor
fa: ضعیف

en: Full comment
fa: نظر کامل

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: Date type
fa: نوع تاریخ

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Taxonomy term page
fa: صفحه واژه طبقه‌بندی

en: Dark
fa: تاریک

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Get the actual content from a content revision.
fa: دریافت محتوای واقعی از یک بازنویسی محتوا.

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fa: نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین شامل حروف, اعداد و زیر خط است.

en: The comment author's email address.
fa: نشانی پست الکترونیکی نویسنده دیدگاه.

en: Welcome to [site:name]
fa: به [site:name] خوش‌‌آمدید
