OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to ro translation catalogue (157 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Moderated content
ro: Conținut moderat

en: Totals
ro: Total

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Comments
ro: Comentarii

en: Action
ro: Acțiune

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Views
ro: Vizualizări

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Points
ro: Puncte

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Vote
ro: Votează

en: Authored by
ro: Autor

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Configuration
ro: Configurație

en: Users
ro: Utilizatori

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Profile
ro: Profil

en: Close
ro: Închideți

en: Votes
ro: Voturi

en: Operation
ro: Operație

en: Original
ro: Originală

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Token
ro: Simbol

en: Refine
ro: Rafinează

en: Activity
ro: Activitate

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Changed
ro: Schimbat

en: User name
ro: Nume utilizator

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Skip
ro: Sari peste

en: User profile
ro: Profil utilizator

en: Offset
ro: Decalaj

en: Send message
ro: Trimiteți mesaj

en: Joined
ro: Înscris

en: Any
ro: Orice

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Number of comments
ro: Număr de comentarii

en: Transaction type
ro: Tip de tranzacție

en: Go back
ro: Înapoi

en: Reports
ro: Rapoarte

en: User account
ro: Cont utilizator

en: 1 month | @count months
ro[0]: o lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Created on
ro: Creat pe

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: Search index
ro: Index căutare

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Posted on
ro: Postat la

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Moderation state
ro: Starea de moderare

en: Full comment
ro: Comentariu complet

en: Image styles
ro: Stiluri de imagine

en: Date type
ro: Tip de dată

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Taxonomy term page
ro: Pagina unui termen de taxonomie

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: The comment author's name.
ro: Numele autorului comentariului.

en: Group content
ro: Conținutul grupului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Get the actual content from a content revision.
ro: Obțineți conținutul actual dintr-o revizie a conținutului.

en: There was a problem creating field %label: @message
ro: A fost o problemă la crearea câmpului %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.

en: The user ID of the comment author.
ro: ID-ul de utilizator al autorului comentariului.

en: The comment author's home page address.
ro: Adresa primei pagini a autorului comentariului.

en: The comment author's hostname.
ro: Numele de gazdă al autorului comentariului.

en: The time that the comment was created.
ro: Momentul în care a fost creat comentariul.

en: The time that the comment was last edited.
ro: Momentul în care a fost editat ultima dată comentariul.

en: The time that the node was created.
ro: Momentul în care nodul a fost creat.

en: The time that the node was last edited.
ro: Momentul în care nodul a fost editat ultima dată.

en: The time that the custom block was last edited.
ro: Momentul în care blocul personalizat a fost editat ultima dată.

en: The time that the term was last edited.
ro: Momentul în care termenul a fost editat ultima dată.

en: Fallback date format
ro: Format pentru dată de rezervă

en: The comment author's email address.
ro: Adresa de email a autorului comentariului.

en: The time that the menu link was last edited.
ro: Momentul când legătura din meniu a fost modificată ultima dată.

en: The time that the user was last edited.
ro: Momentul în care utilizatorul a fost editat ultima data.

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: HTML Date
ro: Data în format HTML

en: HTML Datetime
ro: Data și ora în format HTML

en: HTML Month
ro: Luna în format HTML

en: HTML Time
ro: Timpul în format HTML

en: HTML Week
ro: Săptămâna în format HTML

en: HTML Year
ro: An în format HTML

en: HTML Yearless date
ro: Data fără an în format HTML

en: Default long date
ro: Data implicită, în format lung

en: Default medium date
ro: Data implicită, în format mediu

en: Default short date
ro: Data implicită, în format scurt

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ro: d/m/Y -H:i

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]

en: Edit node link
ro: Editarea legăturii de nod

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ro: Încă nu a fost creat conținutul primei pagini. <br>Consultați <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Ghidul utilizatorului</a> pentru a începe setarea site-ului dvs.

en: basic_html
ro: HTML de bază
