OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to ar translation catalogue (118 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Moderated content
ar: محتوى خاضع للإشراف

en: Totals
ar: المجاميع

en: Author
ar: المؤلف

en: Closed
ar: مغلق

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Additional details
ar: تفاصيل إضافية

en: Manager
ar: الإداري

en: Language
ar: اللغة

en: Comments
ar: التعليقات

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Homepage
ar: الصفحة الأولى

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Open
ar: مفتوح

en: Views
ar: الرؤى

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Off
ar: إيقاف

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Vote
ar: صوّت

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Widget
ar: ودجة

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Users
ar: المستخدمين

en: Random
ar: عشوائي

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Close
ar: إغلاق

en: Votes
ar: الأصوات

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Refine
ar: تحسين

en: Activity
ar: النشاط

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: Log out
ar: خروج

en: White
ar: أبيض

en: Changed
ar: تم التغير

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Send message
ar: إرسال رسالة

en: Any
ar: أي من

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Number of comments
ar: عدد التعليقات

en: Reports
ar: التقارير

en: Username:
ar: اسم المستخدم:

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: 1 month | @count months
ar[0]: شهر واحد
ar[1]: أقل من شهر
ar[2]: شهران
ar[3]: @count أشهر
ar[4]: @count شهراً
ar[5]: @count شهر

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: - All -
ar: - الكل -

en: Compact
ar: المدمج

en: Posted on
ar: مرسل في

en: Full comment
ar: التعليق بأكمله

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Taxonomy term page
ar: صفحة مصطلح تصنيف

en: The comment author's name.
ar: اسم كاتب التعليق.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء آليا يحتوي على أحرف وأرقام وشرطات سفلية.

en: The time that the comment was created.
ar: وقت إنشاء التعليق

en: The time that the comment was last edited.
ar: وقت التعديل الأخير على التعليق
