OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to ast translation catalogue (60 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Author
ast: Autor

en: Closed
ast: Zarráu

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Language
ast: Llingua

en: Comments
ast: Comentarios

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Homepage
ast: Páxina d'entamu

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Image
ast: Imaxe

en: Category
ast: Categoría

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: Open
ast: Abrir

en: Updated
ast: Anováu

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: All
ast: Too

en: Page
ast: Páxina

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Comment
ast: Comentariu

en: Hostname
ast: Nome de la máquina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Send
ast: Unviar

en: Configuration
ast: Configuración

en: Log in
ast: Entrar

en: Users
ast: Usuarios

en: Profile
ast: Perfil

en: Close
ast: Zarrar

en: Votes
ast: Votos

en: Operation
ast: Operación

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Refine
ast: Refinar

en: Log out
ast: Desconeutar
