OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.1) - en to hu translation catalogue (498 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Moderated content
hu: Moderálandó tartalmak

en: Value
hu: Érték

en: Totals
hu: Végösszeg

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Transactions
hu: Tranzakciók

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Closed
hu: Lezárt

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Additional details
hu: További részletek

en: Manager
hu: Menedzser

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Homepage
hu: Címlap

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Category
hu: Kategória

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Archive
hu: Archiválás

en: Icon
hu: Ikon

en: Views
hu: Nézetek

en: Main
hu: Fő

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Picture
hu: Kép

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Email
hu: E-mail

en: Files
hu: Fájlok

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: FAQ
hu: GY.I.K.

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Points
hu: Pontok

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Off
hu: Ki

en: Footer
hu: Lábléc

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Log message
hu: Üzenet

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Message text
hu: Üzenet szövege

en: Severity
hu: Szint

en: Fields
hu: Mezők

en: Vote
hu: Szavazat

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Authored by
hu: Szerző

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Amount
hu: Összeg

en: Send
hu: Küldés

en: Desc
hu: Csökk

en: Members
hu: Tagok

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Role
hu: Szerepkör

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Users
hu: Felhasználók

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Template
hu: Sablon

en: Close
hu: Bezár

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Operation
hu: Művelet

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: Gender
hu: Nem

en: Male
hu: Férfi

en: Female
hu: Nő

en: Share
hu: Megosztás

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Group members
hu: Csoport tagjai

en: Browse
hu: Böngészés

en: Avatar
hu: Profilkép

en: Token
hu: Vezérjel

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Community
hu: Közösség

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: Front page
hu: Címlap

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Activity
hu: Tevékenység

en: From date
hu: Kezdő dátum

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: White
hu: Fehér

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Author Name
hu: Szerző neve

en: Glossary
hu: Szójegyzék

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Changed
hu: Módosítva

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: User name
hu: Felhasználónév

en: User page
hu: Felhasználói oldal

en: Edit member
hu: Tag szerkesztése

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Published comments
hu: Közzétett hozzászólások

en: News
hu: Hírek

en: Tabs
hu: Fülek

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Used in
hu: Ez használja

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: User reference
hu: Felhasználóra hivatkozás

en: Permission
hu: Jogosultság

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Global
hu: Általános

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Skip
hu: Kihagy

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hu: Meghatározza, hogy mennyi ideig kell egy felhasználót a webhelyen lévőnek tekinteni, miután egy oldalt megtekintett.

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: Offset
hu: Eltolás

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Joined
hu: Csatlakozott

en: Any
hu: Bármelyik

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Number of comments
hu: Megjegyzések száma

en: Transaction type
hu: Tranzakciótípus

en: Go back
hu: Vissza

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Reports
hu: Jelentések

en: Delete node
hu: Tartalom törlése

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Member
hu: Tag

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: 1 month | @count months
hu[0]: 1 hónap
hu[1]: @count hónap

en: Delete relation
hu: Kapcsolat törlése

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Metatags
hu: Meta jelölők

en: Meta tags
hu: Meta jelölők

en: Flags
hu: Jelölők

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Light
hu: Világos

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Frontpage
hu: Címlap

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: Delete comment
hu: Hozzászólás törlése

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: More info
hu: További információk

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Search index
hu: Keresési index

en: Group nodes
hu: Csoporttartalmak

en: Sort options
hu: Rendezési lehetőségek

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: Followers
hu: Követők

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Compact
hu: Tömör

en: Who's new
hu: Új felhasználók

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Like
hu: Tetszik

en: Follow
hu: Követés

en: Unfollow
hu: Elhagyás

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Who's online
hu: Jelenlévő felhasználók

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Normal vote
hu: Normál szavazat

en: The default tag for votes on content. If multiple votes with different tags are being cast on a piece of content, consider casting a "summary" vote with this tag as well.
hu: Az alapértelmezés szerinti címke a tartalommal kapcsolatos szavazatoknál. Ha többszörös szavazatokat különböző címkékkel adnak le a tartalom egy részén, akkor ezzel a címkével is ad egy azonnali szavazatot.

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Published date
hu: Közzétételi dátum

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Status code
hu: Állapotkód

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Moderation state
hu: Moderációs állapot

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Monthly archive
hu: Havi archívum

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: Unapproved comments
hu: Nem elfogadott hozzászólások

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Date type
hu: Adattípus

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
hu: [site:name] adminisztrátora által létrehozott új felhasználói fiók elkészült

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Select any filter and click on Apply to see results
hu: Az eredmények megjelennek bármely szűrő kiválasztása után, az Alkalmaz gombra kattintva

en: Select image
hu: Kép kiválasztása

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
hu: A feltételt kiértékelő entitást adja meg.

en: Sidebar first width
hu: Első oldalsáv szélesség

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Dark
hu: Sötét

en: Message ID
hu: Üzenetazonosító

en: The comment author's name.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve.

en: Group content
hu: Csoport tartalom

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Select files
hu: Fájlok kiválasztása

en: Ideas
hu: Ötletek

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: Master
hu: Mester

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Expert
hu: Szakértő

en: Hide label
hu: Címke elrejtése

en: You must specify both dates
hu: Mindkét dátumot meg kell adni

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: 404 page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: Log blocked form submissions
hu: Blokkolt űrlapbeküldések naplózása

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: Privacy settings
hu: Adatvédelmi beállítások

en: Powered by
hu: Működteti

en: <h2>Thank you for accepting cookies</h2><p>You can now hide this message or find out more about cookies.</p>
hu: <h2>Köszönjük a sütik elfogadását</h2><p>A használt sütikről további tudnivalók is olvashatók, de akár el is rejthető ez az üzenet.</p>

en: Challenges
hu: Kihívások

en: My ideas
hu: Saját ötletek

en: Notify - Email subject
hu: Értesítés &ndash; E-mail tárgya

en: Notify - Email body
hu: Értesítés &ndash; E-mail törzse

en: Remove member
hu: Tag eltávolítása

en: Publish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés közzététele

en: Unpublish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés elrejtése

en: Edit relation
hu: Kapcsolat szerkesztése

en: The user ID of the comment author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The comment author's home page address.
hu: A hozzászóló weboldala.

en: The comment author's hostname.
hu: A hozzászóló kiszolgálóneve.

en: The time that the comment was created.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást létrehozták.

en: The time that the comment was last edited.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást utoljára szerkesztették.

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: No messages created yet
hu: Még nem lett létrehozva egyetlen üzenet sem

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: The time that the custom block was last edited.
hu: Az egyéni blokk utolsó szerkesztésének időpontja.

en: The time that the term was last edited.
hu: Az időpont, mikor a kifejezést utoljára szerkesztették.

en: Registering module
hu: Használó modul

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: File usage
hu: Fájl használata

en: 403 access denied
hu: 403 – A hozzáférés megtagadva

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Default button size
hu: Alapértelmezés szerinti gombméret

en: Outsider
hu: Külsős

en: The comment author's email address.
hu: A hozzászóló e-mail címe.

en: Adding languages
hu: Nyelvek hozzáadása

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: The time that the menu link was last edited.
hu: Az időpont, mikor a menühivatkozást utoljára szerkesztették.

en: The time that the user was last edited.
hu: Az időpont, mikor a felhasználót utoljára szerkesztették.

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: OpenideaL theme
hu: OpenideaL smink

en: The time that the Paragraph was created.
hu: Az időpont, mikor a bekezdést létrehozták.

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: The time that the group was created.
hu: A csoport létrehozásának időpontja.

en: Protect all forms
hu: Az összes űrlap védelme

en: Fluid container
hu: Rugalmas befoglaló

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
hu: Egy vesszővel elválasztott felsorolás, mint például Esztergom, Tapolca, "Székesfehérvár, Fejér megye".

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó fióktörlési kérelme [site:name] webhelyen

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó bejelentkezési adatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyásra várva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (zárolva)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (törölve)

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Changed on
hu: Megváltoztatva

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.

en: Recent comments.
hu: Legújabb hozzászólások.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: Editing languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: All content, by month.
hu: Minden tartalom, hónaponként csoportosítva.

en: Recent content.
hu: Friss tartalom.

en: All content promoted to the front page.
hu: A kezdőlapon közzétett összes tartalom.

en: All content, by letter.
hu: Minden tartalom, kezdőbetűk szerint csoportosítva.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hu: Egy bizonyos taxonómiakifejezéshez tartozó tartalom.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
hu: Egy listát jelenít meg a webhely legfrissebb felhasználói fiókjairól.

en: Who's online block
hu: Jelenlévő felhasználók blokk

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
hu: Megmutatja a legutóbb aktív felhasználókat és az aktív felhasználók számát.

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetőséget nyújt, hogy gyakori nyelveket lehessen hozzáadni a webhelyhez.</p><p>Ha a kívánt nyelv nem áll rendelkezésre, akkor felvehető egyéni nyelv.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
hu: <p>Lehet választani egy nyelvet a listából vagy a lista alján lévő „Egyéni nyelv…”-et.</p><p>A nyelv kiválasztása után a „Nyelv hozzáadása” gombra kell kattintani.</p><p>Egyéni nyelv hozzáadásakor egy további űrlapon lehet megadni a nyelv nevét, kódját és irányát.

en: Continuing on
hu: Folytatás

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetővé teszi a webhely egy nyelvének szerkesztését, beleértve az egyéni nyelveket is.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
hu: <p>Nem módosítható a webhelyen a nyelv kódja, mivel azt a rendszer a nyelv nyomonkövetésére használja.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
hu: <p>A nyelv neve több helyen megjelenik a webhelyen és angolul írandó. Az <em>Interface Translation</em> modul segítségével csak a beépített nyelvek nevei, a <em>Configuration Translation</em> modullal pedig mind a beépített, mind az egyedi nyelvek nevei lefordíthatók.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
hu: <p>Ki lehet választani, hogy a nyelv „Balról jobbra” vagy „Jobbról balra” szövegirányú.</p><p>Nem minden smink támogatja azonban a „Jobbról balra” szövegirányt, ezt a beállítás előtt érdemes ellenőrizni.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
hu: <p>A „Nyelvek” oldal lehetővé teszi a webhely nyelveinek hozzáadását, szerkesztését, törlését, és átrendezését.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
hu: <p>További nyelveket a „Nyelv hozzáadása” gombbal lehet bekapcsolni.</p><p>Így hozzáadva megjelennek majd a nyelvek listájában, ezután szerkeszthetők és törölhetők is lesznek.</p>

en: Reordering languages
hu: Nyelvek újrarendezése

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
hu: <p>A webhely által használt nyelvek újrarendezéséhez a mellettük levő mozgató ikonokat lehet használni.</p><p>A webhelyen listázott nyelvek – mint például az <em>Interface Translation</em> és a <em>Content Translation</em> modulok által létrehozott nyelvválasztó blokk tartalma – az alábbi lista alapján lesznek megjelenítve.</p><p>Az újrarendezés végén a „Beállítások mentése” gombra kell kattintani.</p>

en: Set a language as default
hu: Egy nyelv beállítása alapértelmezettként

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
hu: <p>Az alapértelmezett nyelvet a webhelyen konfigurált nyelvek közül lehet kiválasztani. Erre akkor lesz szükség, amikor nincs másik nyelv megadva, pedig kötelező lenne.</p>

en: Modifying languages
hu: Nyelvek változtatása

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
hu: <p>A nyelvek szerkesztésével és törlésével kapcsolatos műveletek.</p><p>A nyelv neve és szövegiránya is szerkeszthető.</p><p>A törölt nyelvek a későbbiekben újra hozzáadhatók. Egy nyelv törlése a tárolt fordításokat is törölni fogja és a hozzá tartozó tartalmak is semleges nyelvűre lesznek állítva. A webhely alapértelmezett nyelve nem törölhető.</p>

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Welcome to [site:name]
hu: [site:name] – üdvözlet a webhelyen!

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A list of new users
hu: Új felhasználók egy listája

en: There are currently @total users online.
hu: Jelenleg @total felhasználó van online.

en: There are currently 0 users online.
hu: Jelenleg 0 felhasználó van bejelentkezve.

en: A list of users that are currently logged in.
hu: Egy lista a jelenleg bejelentkezett felhasználókról.

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: Congratulations on installing Honeypot on your site! With just a few clicks, you can have your site well-protected against automated spam bots.
    
    Click Next to be guided through this configuration page.
hu: A <em>Honeypot</em> modul telepítése a webhelyen megtörtént. Így már pár kattintással bekapcsolható a védelem a kéretlen robotokkal szemben.
    
    A „Következő” gombra kattintva megismerhetőek a beállítási lehetőségek ezen az oldalon.

en: Honeypot Element Name
hu: <em>Honeypot</em> elem név

en: Honeypot Time Limit
hu: <em>Honeypot</em> időkorlát

en: Honeypot form-specific settings
hu: <em>Honeypot</em> űrlapspecifikus beállítás

en: The time that the group was last edited.
hu: A csoport utolsó szerkesztésének időpontja.

en: Group content creator
hu: Csoporttartalom-szerző

en: The username of the group content creator.
hu: A csoporttartalom létrehozójának felhasználóneve.

en: The time that the group content was created.
hu: A csoporttartalom létrehozásának időpontja.

en: The time that the group content was last edited.
hu: A csoporttartalom utolsó módosításának időpontja.

en: Adds users to groups as members.
hu: Felhasználókat ad hozzá csoportokhoz tagokként.

en: Name (autocomplete)
hu: Név (automatikusan kiegészített)

en: List of redirects
hu: Átirányítások listája

en: There is no redirect yet.
hu: Még nincsenek átirányítások.

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen kezdeményezték a felhasználó törlését.
    
    A [site:url-brief] webhely felhasználója törölhető erre a hivatkozásra kattintva, vagy a böngésző címsorába másolva:
    
    [user:cancel-url]
    
    FIGYELMEZTETÉS: A felhasználó törlése nem visszavonható.
    
    A fenti hivatkozás egy napig érvényes, és ha nem lesz felhasználva, semmi nem történik.
    
    --  [site:name] csapata

en: View member link
hu: Tagi kapcsolat megtekintése

en: View member
hu: Tag megtekintése

en: Edit member link
hu: Tagi kapcsolat szerkesztése

en: Remove member link
hu: Tagi kapcsolat eltávolítása

en: No members available.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló tagok.

en: Member account
hu: Tagi fiók

en: View relation link
hu: Kapcsolat megtekintéséhez hivatkozás

en: Link to Group content
hu: Hivatkozás a csoporttartalomra

en: View relation
hu: Kapcsolat megtekintése

en: Link to edit Group content
hu: Hivatkozás a csoporttartalom szerkesztéséhez

en: Link to delete Group content
hu: Hivatkozás a csoporttartalom törléséhez

en: {{ arguments.gid|placeholder }} members
hu: {{ arguments.gid|placeholder }} tag

en: {{ arguments.gid|placeholder }} nodes
hu: {{ arguments.gid|placeholder }} tartalmak

en: Delete selected messages
hu: Kiválasztott üzenetek törlése

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv hozzáadása” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv hozzáadása</li><li>Egy egyéni nyelv hozzáadása</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek áttekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv szerkesztése” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek megtekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
hu: <p>Most, hogy már áttekintettük a „Nyelvek” oldalt, a következőkkel lehet folytatni: <ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Egy nyelv hozzáadása</a></li><li>Nyelvek átrendezése</li><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li>Egy nyelv törlése</li></ul></p>

en: Delete flagging
hu: Jelölés törlése

en: Find and manage comments.
hu: Hozzászólások keresése és kezelése.

en: The approved comments listing.
hu: Az elfogadott hozzászólások listája.

en: Comments published
hu: Közzétett hozzászólások

en: The unapproved comments listing.
hu: A még el nem bírált hozzászólások listája.

en: Comments unapproved
hu: El nem bírált hozzászólások

en: There are no custom blocks available.
hu: Nem érhetőek el egyéni blokkok.

en: Find and moderate content.
hu: Tartalom keresése és moderálása.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
hu: Jelenleg nincs moderálandó tartalom: itt csak a várakozó állapotúak (például vázlatok) jelennek meg.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom. A <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/hu/docs/user_guide/hu/index.html">Drupal 8 Kézikönyv</a> hasznos kiindulási pont lehet a webhelyépítés első lépéseihez.

en: Add the Administrator role to the selected user(s)
hu: Kiválasztott felhasználók felruházása az <em>Adminisztrátor</em> szerepkörrel

en: Remove the Administrator role from the selected user(s)
hu: Az <em>Adminisztrátor</em> szerepkör megvonása a kiválasztott felhasználóktól

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
hu: Új vázlat létrehozása

en: <h2>We use cookies on this site to enhance your user experience</h2><p>By clicking the Accept button, you agree to us doing so.</p>
hu: <h2>A felhasználói élmény javítása érdekében a webhelyen sütiket használunk</h2><p>Az „Elfogadás” gombra kattintva hozzájárul a sütik létrehozásához.</p>

en: Mobile footer block
hu: Mobil lábléc blokk
