OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to mr translation catalogue (71 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Slideshow
mr: चलचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Moderated content
mr: नियंत्रित मजकूर

en: Totals
mr: एकूण

en: Transactions
mr: व्यवहार

en: Author
mr: लेखक

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Additional details
mr: अधिक तपशील

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Language
mr: भाषा

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Views
mr: याद्या

en: Main
mr: मुख्य

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Vote
mr: मत

en: Authored by
mr: लेखक

en: Send
mr: पाठवा

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Close
mr: बंद

en: Votes
mr: मते

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: Add comment
mr: टिप्पणी द्या

en: Reports
mr: अहवाल

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Welcome to [site:name]
mr: [site:name] मध्ये आपले स्वागत
