Idyllic (1.0.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: footer
de: Fußzeile

en: Header
de: Kopfzeile

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Main content
de: Hauptinhalt

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Footer First
de: Erste Fußzeile

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: Twitter Link
de: Twitter-Link

en: Footer Third
de: Dritte Fußzeile

en: Footer Fourth
de: Vierte Fußzeile

en: Facebook Link
de: Facebook-Link

en: Title Text
de: Titeltext

en: Show Social Icons
de: Social-Media-Symbole anzeigen

en: Linkedin Link
de: Linkedin-Link

en: Show/Hide social media links
de: Social-Media-Links anzeigen/ausblenden

en: Youtube Link
de: Youtube-Link

en: Navigation branding region
de: Branding-Region der Navigation

en: Main navigation region
de: Hauptnavigationsregion

en: Additional navigation region (eg search form, social icons, etc)
de: Zusätzlicher Bereich innerhalb der Bavigation (z. B. ein Suchformular, Symbole für Soziale Netzwerke, usw.)
