Inline Entity Form Table View Mode (8.x-2.1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Fields
pt: Campos

en: Collapsible
pt: Dobrável

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: Allow duplicate
pt: Permitir duplicata

en: Collapsed by default
pt: Recolhido por padrão

en: Override labels
pt: Sobrescrever rótulos

en: Inline entity reference display format settings
pt: Configuração de formato de visualização do Inline entity reference

en: Match operator
pt: Operador de combinação

en: Label (singular)
pt: Rótulo (singular)

en: Label (plural)
pt: Rótulo (plural)

en: Allow new
pt: Permitir novo

en: Allow existing
pt: Permitir existente
