Image effect kit (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: size
hu: méret

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Size
hu: Méret

en: Font
hu: Betűtípus

en: Text
hu: Szöveg

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Media
hu: Média

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Basic
hu: Alap

en: Color
hu: Szín

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: text
hu: szöveg

en: Negate
hu: Negálás

en: width
hu: szélesség

en: height
hu: magasság

en: Border color
hu: Keretszín

en: Radius
hu: Sugár

en: Angle
hu: Szög

en: pixels
hu: képpont

en: Bottom Left
hu: Lent balra

en: Bottom Right
hu: Lent jobbra

en: Top Left
hu: Fent balra

en: Top Right
hu: Fent jobbra

en: color
hu: szín

en: radius
hu: sugár

en: X-axis
hu: X-tengely

en: Top Center
hu: Felső közép

en: Bottom Center
hu: Alsó közép

en: font
hu: betűtípus
