Image effect kit (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: size
ru: размер

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Size
ru: Размер

en: Font
ru: Шрифт

en: Text
ru: Текст

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Basic
ru: Основное

en: Color
ru: Цвет

en: Repeat
ru: Повтор

en: Position
ru: Позиция

en: text
ru: текст

en: Negate
ru: Обратить

en: position
ru: позиция

en: width
ru: ширина

en: height
ru: высота

en: angle
ru: угол

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: Radius
ru: Радиус

en: Angle
ru: Угол

en: pixels
ru: пикселей

en: color
ru: цвет

en: radius
ru: радиус

en: Snow
ru: Снег
