Image effect kit (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: size
pt: tamanho

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Size
pt: Tamanho

en: Font
pt: Fonte

en: Text
pt: Texto

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Basic
pt: Básico

en: Color
pt: Cor

en: Repeat
pt: Repetir

en: Position
pt: Posição

en: text
pt: texto

en: Negate
pt: Negar

en: width
pt: largura

en: height
pt: altura

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Radius
pt: Raio

en: Bottom Left
pt: Inferior esquerdo

en: Bottom Right
pt: Inferior direito

en: Top Left
pt: Superior esquerdo

en: Top Right
pt: Superior direito

en: color
pt: cor
