Image effect kit (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (42 entries)

en: size
de: Größe

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Size
de: Größe

en: Font
de: Schriftart

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Media
de: Medien

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Basic
de: Basis

en: Color
de: Farbe

en: Repeat
de: Wiederholung

en: text
de: Text

en: Negate
de: Negieren

en: position
de: Position

en: width
de: Breite

en: height
de: Höhe

en: angle
de: Winkel

en: Brightness
de: Helligkeit

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: Angle
de: Winkel

en: pixels
de: Pixel

en: Bottom Left
de: Unten links

en: Bottom Right
de: Unten rechts

en: Top Left
de: Oben links

en: Top Right
de: Oben rechts

en: color
de: Farbe

en: radius
de: Radius

en: Contrast
de: Kontrast

en: Grayscale
de: Graustufen

en: Snow
de: Schnee

en: Middle Right
de: Mitte rechts

en: Middle Left
de: Mitte links

en: Bubble
de: Blase

en: Top Center
de: Oben Mitte

en: Bottom Center
de: Unten Mitte

en: Middle Center
de: Mitte

en: Padding top
de: Innenabstand oben

en: Padding right
de: Innenabstand rechts

en: Padding bottom
de: Innenabstand unten

en: Padding left
de: Innenabstand links

en: Gaussian blur
de: Gaußscher Weichzeichner
