Image effect kit (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: size
ro: mărime

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Size
ro: Mărime

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Basic
ro: Simplu

en: Color
ro: Culoare

en: Repeat
ro: Repetare

en: Position
ro: Poziție

en: Negate
ro: Neagă

en: width
ro: lățime

en: height
ro: înălțime

en: pixels
ro: pixeli

en: color
ro: culoare
