Image effect kit (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: size
nl: grootte

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Size
nl: Grootte

en: Font
nl: Lettertype

en: Text
nl: Tekst

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Basic
nl: Basis

en: Color
nl: Kleur

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Position
nl: Positie

en: text
nl: tekst

en: Negate
nl: Voorwaarde omkeren

en: position
nl: positie

en: width
nl: breedte

en: height
nl: hoogte

en: Brightness
nl: Helderheid

en: Border color
nl: Randkleur

en: Radius
nl: Straal

en: Angle
nl: Hoek

en: Bottom Left
nl: Linksonder

en: Bottom Right
nl: Rechtsonder

en: Top Left
nl: Linksboven

en: Top Right
nl: Rechtsboven

en: color
nl: kleur

en: radius
nl: straal

en: Snow
nl: Sneeuw

en: Bubble
nl: Ballon

en: Top Center
nl: Middenboven

en: Bottom Center
nl: Middenonder
