Image effect kit (8.x-1.3) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: size
pl: rozmiar

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Size
pl: Rozmiar

en: Font
pl: Czcionka

en: Text
pl: Tekst

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Color
pl: Kolor

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Position
pl: Pozycja

en: text
pl: tekst

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Negate
pl: Negacja

en: position
pl: pozycja

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Radius
pl: Promień

en: pixels
pl: piksele

en: color
pl: kolor

en: Contrast
pl: Kontrast

en: X-axis
pl: Oś X
