Image effect kit (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: size
uk: розмір

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Size
uk: Розмір

en: Font
uk: Шрифт

en: Text
uk: Текст

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Background color
uk: Колір тла

en: Basic
uk: Основні

en: Color
uk: Колір

en: Repeat
uk: Повторення

en: Position
uk: Позиція

en: text
uk: текст

en: Tokens
uk: Замінники

en: Negate
uk: Інверсія

en: position
uk: розташування

en: width
uk: ширина

en: height
uk: висота

en: angle
uk: кут

en: Brightness
uk: Яскравість

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Radius
uk: Радіус

en: Angle
uk: Кут

en: filter name
uk: ім'я фільтру

en: pixels
uk: пікселів

en: Bottom Left
uk: Внизу ліворуч

en: Bottom Right
uk: Внизу справу

en: Top Left
uk: Зверху зліва

en: Top Right
uk: Зверху справа

en: color
uk: колір

en: radius
uk: радіус

en: Contrast
uk: Контраст

en: Grayscale
uk: Відтінки сірого

en: Snow
uk: Сніг

en: Bubble
uk: Бульбашка

en: Top Center
uk: Верхній центральний

en: Colorize
uk: Зробити кольоровим

en: Coordinate
uk: Координата

en: Emboss
uk: Барельєф

en: Smooth
uk: Гладко

en: font
uk: шрифт
