If Then Else (8.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Module
bn: মডিউল

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা
