If Then Else (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Body
ja: 本文

en: User Login
ja: ユーザーログイン

en: user
ja: ユーザー

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Item
ja: 項目

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Edit
ja: 編集

en: Number
ja: 数値

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Summary
ja: 概要

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Event
ja: イベント

en: Text
ja: テキスト

en: User
ja: ユーザー

en: Send Email
ja: メールを送信

en: Link Title
ja: リンクタイトル

en: Active
ja: アクティブ

en: Module
ja: モジュール

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Roles
ja: 役割

en: Email subject
ja: 件名

en: Clone
ja: 複製

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Condition
ja: コンディション

en: Entity
ja: エンティティ

en: From email address
ja: 送信元メールアドレス

en: Form
ja: フォーム

en: Execute
ja: 実行

en: Alias
ja: エイリアス

en: Data
ja: データ

en: User Role
ja: ユーザーの役割

en: Output
ja: 出力

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Image width
ja: 画像の幅

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Current Theme
ja: 現在のテーマ

en: Data to check
ja: チェックするデータ

en: The item to check for.
ja: チェックする項目。

en: Form Id
ja: フォームID

en: Init
ja: 整数
