If Then Else (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: User Login
uk: Користувач

en: user
uk: користувач

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Item
uk: Елемент

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Number
uk: Число

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Event
uk: Подія

en: Text
uk: Текст

en: User
uk: Користувач

en: Send Email
uk: Надіслати лист

en: Link Title
uk: Заголовок посилання

en: Active
uk: Активно

en: Module
uk: Модуль

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Roles
uk: Ролі

en: Field value
uk: Значення поля

en: Success
uk: Успіх

en: Email subject
uk: Тема електронного листа

en: Clone
uk: Клонувати

en: Enable Debugging
uk: Увімкнути налагодження

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Condition
uk: Умова

en: Entity
uk: Сутність

en: Email body
uk: Вміст електронного листа

en: From email address
uk: З електронної адреси

en: Input
uk: Ввід

en: Form
uk: Форма

en: Execute
uk: Виконати

en: Alias
uk: Синонім

en: other
uk: інше

en: Data
uk: Дані

en: User Role
uk: Роль користувача

en: Output
uk: Вивід

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Image Width
uk: Ширина зображення

en: Image Height
uk: Висота зображення

en: Image width
uk: Ширина зображення

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Field Value
uk: Значення поля

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Current Theme
uk: Поточна тема

en: Entity object.
uk: Об’єкт сутності.

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Data to check
uk: Дані для перевірки

en: The item to check for.
uk: Елемент для перевірки.

en: Add Rule
uk: Додати правило

en: Init
uk: Розпочати

en: Image Description
uk: Опис зображення

en: List Count Comparison
uk: Порівняння лічильника списку.

en: The list to be checked.
uk: Список для перевірки.

en: To email address
uk: Електронна адреса Кому
