If Then Else (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Body
it: Corpo

en: User Login
it: Login Utente

en: user
it: utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Item
it: Elemento

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Number
it: Numero

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Event
it: Evento

en: Text
it: Testo

en: User
it: Utente

en: Link Title
it: Titolo del link

en: Active
it: Attivo

en: Module
it: Modulo

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Roles
it: Ruoli

en: Field value
it: Valore del campo

en: Success
it: Riuscito

en: Amount
it: Importo

en: Clone
it: Clona

en: Order
it: Ordina

en: Condition
it: Condizione

en: Entity
it: Entità

en: Execute
it: Esegui

en: Data
it: Dati

en: User Role
it: Ruolo utente

en: Output
it: In uscita

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Link title
it: Titolo del link

en: Current Theme
it: Tema corrente

en: Data to check
it: Dato da controllare

en: The item to check for.
it: L'elemento da verificare.

[ctx: Plural]
en: Disabled
it: Disattivati

[ctx: Plural]
en: Enabled
it: Attivati
