If Then Else (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: User Login
nl: Gebruikerslogin

en: user
nl: gebruiker

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Edit
nl: Bewerken

en: Number
nl: Getal

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Event
nl: Evenement

en: Text
nl: Tekst

en: User
nl: Gebruiker

en: Send Email
nl: E-mail versturen

en: Link Title
nl: Linktitel

en: Active
nl: Actief

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Roles
nl: Rollen

en: Success
nl: Succes

en: Amount
nl: Bedrag

en: Email subject
nl: E-mail onderwerp

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Order
nl: Volgorde

en: Expires
nl: Vervalt

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Entity
nl: Entiteit

en: Email body
nl: E-mailberichttekst

en: From email address
nl: E-mailadres afzender

en: Input
nl: Invoer

en: Form
nl: Formulier

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Data
nl: Gegevens

en: User Role
nl: Gebruikersrol

en: Output
nl: Uitvoer

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Image width
nl: Breedte afbeelding

en: Link title
nl: Linktitel

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Current Theme
nl: Huidig thema

en: Entity Id
nl: Entiteit-ID

en: Form Id
nl: Formulier-ID

en: Form Submission
nl: Ingediende formulieren

en: Set Cookie
nl: Cookie instellen

en: Init
nl: Initialisatie

[ctx: Plural]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

[ctx: Plural]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: To email address
nl: Aan e-mailadres
