If Then Else (8.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Body
ar: المتن

en: User Login
ar: تسجيل دخول المستخدم

en: user
ar: مستخدم

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Item
ar: عنصر

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Log
ar: السجل

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Quantity
ar: الكمية

en: Edit
ar: تحرير

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Link Title
ar: عنوان الرابط

en: Active
ar: نشط

en: Module
ar: الوحدة

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Roles
ar: الأدوار

en: Amount
ar: المبلغ

en: Clone
ar: استنساخ

en: Order
ar: الترتيب

en: Condition
ar: شرط

en: Entity
ar: الكيان

en: Form
ar: النموذج

en: Alias
ar: البديل

en: Data
ar: المعطيات

en: User Role
ar: دور المستخدم

en: Error message
ar: رسالة الخطأ
