If Then Else (8.x-1.0-beta5) - en to bo translation catalogue (39 entries)

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: user
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Quantity
bo: གྲངས་ཚད།

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Link Title
bo: Title ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Module
bo: མ་དཔེ

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Order
bo: གོ་རིམ

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: Alias
bo: མིང་གཞན

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: Link title
bo: ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: Entity object.
bo: དངོས་གཞིའི་བྱ་དངོས།

en: Entity Bundle
bo: དངོས་གཞི་Bundle
