Iframe (8.x-2.13) - en to gl translation catalogue (21 entries)

en: Title
gl: Título

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Additional CSS Class
gl: Clase adicional de CSS

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Class
gl: Clase

en: false
gl: falso

en: true
gl: verdadero

en: No transparency
gl: Sen transparencia

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Automatic
gl: Automático

en: Allow fullscreen
gl: Permitir pantalla completa

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Title text
gl: Texto do título

en: Field settings
gl: Configuracións do campo

en: About
gl: Información

en: Css class
gl: Clase Css

en: Frameborder
gl: Borde do marco

en: Uses
gl: Usos

en: The iframe's width and height can be set in pixels as a number only ("500" for 500 pixels) or in a percentage value followed by the percent symbol (%) ("50%" for 50 percent).
gl: O ancho e o alto do iframe pódense establecer en píxeles coma un número ("500" para 500 píxeles) ou nun valor porcentual seguido do símbolo de porcentaxe (%) ("50%" para o 50 por cento).
