IIIF Media Source (0.0.1-alpha2) - en to bg translation catalogue (20 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Prefix
bg: Префикс

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Cancel
bg: Отмени

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Edit
bg: Редактирай

en: Size
bg: Размер

en: Weight
bg: Тегло

en: Name
bg: Име

en: Label
bg: Заглавие

en: Add
bg: Добави

en: Format
bg: Формат

en: Region
bg: Област на сайта

en: Media
bg: Медия

en: info
bg: информация

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
