IIIF Media Source (0.0.1-alpha2) - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Add
fi: Lisää

en: Format
fi: Muoto

en: Region
fi: Alue

en: Original image
fi: Alkuperäinen kuva

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Rotation
fi: Kierto

en: Multiplier
fi: Kerroin

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Formats
fi: Muodot

en: Server
fi: Palvelin

en: Sizes
fi: Koot

en: Resize
fi: Muuta kokoa

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Crop
fi: Rajaa

en: Effect
fi: Efekti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Image style name
fi: Kuvan tyylin nimi

en: Select a new effect
fi: Valitse uusi efekti

en: Select an effect to add.
fi: Valitse lisättävä efekti.

en: The image effect was successfully applied.
fi: Kuvan efekti otettu onnistuneesti käyttöön.

en: Create new style
fi: Luo uusi tyyli

en: Style %name was created.
fi: Tyyli nimellä %name on luotu.

en: Update effect
fi: Päivitä efektiä

en: Add effect
fi: Lisää efekti

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
fi: Oletko varma että haluat poistaa efektin @effect tyylistä %style ?

en: The image effect %name has been deleted.
fi: Kuvan efekti %name on poistettu.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
fi: Tälle tyylille ei vielä ole määritettynä efektejä. Lisää efekti valitsemalla vaihtoehto allaolevasta listasta.

en: No defined styles
fi: Ei määriteltyjä tyylejä

en: Image styles
fi: Kuvatyylit

en: Edit image effect
fi: Muokkaa kuvan efektejä

en: Delete image effect
fi: Poista kuvan efekti

en: Add image effect
fi: Lisää kuvan efekti

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Image style: @style
fi: Kuvan tyyli: @style

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: Linked to file
fi: Linkitetty tiedostoon

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Weight for new effect
fi: Painokerroin uudelle efektille

en: Changes to the style have been saved.
fi: Tyylin muutokset on tallennettu.

en: Fallback image style
fi: Varmistus-kuvatyyli

en: Edit style %name
fi: Muokkaa tyyliä %name

en: Breakpoint group
fi: Keskeytyskohtaryhmä

en: Select an image style for this breakpoint.
fi: Valitse tähän keskeytyskohtaryhmään liittyvä kuvatyyli.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: - empty image -
fi: - tyhjä kuva -

en: Breakpoint ID
fi: Leikkauskohdan ID

en: Image style mappings
fi: Kuvatyylien mappaukset

en: Image style mapping
fi: Kuvatyylin mappaus

en: Responsive image mapping type
fi: Responsiivisten kuvien mappaus-tyyppi

en: Sizes attribute
fi: Kokoattribuutti

en: <em>Duplicate responsive image style</em> @label
fi: <em>Kopioi responsiivisen kuvan tyyli</em> @label

en: <em>Edit responsive image style</em> @label
fi: <em>Muokkaa responsiivisen kuvan tyyliä</em> @label

en: Responsive image style @label saved.
fi: Responsiivisen kuvan tyyli @label tallennettu.

en: Do not use this breakpoint.
fi: Älä käytä tätä taittopistettä.
