IIIF Media Source (0.0.1-alpha2) - en to hu translation catalogue (90 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: Region
hu: Régió

en: ID
hu: Azonosító

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Media
hu: Média

en: Multiplier
hu: Szorzó

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Formats
hu: Formátumok

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: info
hu: információ

en: Sizes
hu: Méretek

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Crop
hu: Kivágás

en: Effect
hu: Hatás

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Image style name
hu: Képstílus neve

en: Select a new effect
hu: Új hatás kiválasztása

en: Select an effect to add.
hu: Hozzáadandó hatás kiválasztása.

en: The image effect was successfully applied.
hu: A hatás sikeresen alkalmazva lett a képre.

en: Create new style
hu: Új stílus létrehozása

en: Style %name was created.
hu: %name stílus létrejött.

en: Update effect
hu: Hatás frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
hu: @effect hatás biztosan törölhető ebből a stílusból: %style?

en: The image effect %name has been deleted.
hu: %name képhatás törlése megtörtént.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
hu: Ez a stílus jelenleg nem tartalmaz hatást. Új hatás hozzáadása az alábbi lehetőségekkel történhet.

en: No defined styles
hu: Nincsenek stílusok meghatározva

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Edit image effect
hu: Képhatás szerkesztése

en: Delete image effect
hu: Képhatás törlése

en: Add image effect
hu: Képhatás hozzáadása

en: Image style
hu: Képstílus

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Linked to content
hu: Hivatkozva a tartalomra

en: Linked to file
hu: Hivatkozva a fájlra

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Weight for new effect
hu: Új hatás súlya

en: Changes to the style have been saved.
hu: A stílus változásainak mentése megtörtént.

en: Fallback image style
hu: Biztonsági képstílus

en: Format: @format
hu: Formátum: @format

en: Edit style %name
hu: %name stílus szerkesztése

en: Breakpoint group
hu: Töréspont-csoport

en: Select an image style for this breakpoint.
hu: Képstílus kiválasztása ehhez a törésponthoz.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: - empty image -
hu: - üres kép -

en: @path is not a valid path.
hu: @path nem egy érvényes útvonal.

en: Breakpoint ID
hu: Töréspont azonosító

en: Effect settings
hu: Hatások beállításai

en: Responsive image style %label saved.
hu: %label alkalmazkodó képstílus elmentve.

en: Image style mappings
hu: Képstílus leképezések

en: Image style mapping
hu: Képstílus leképezés

en: Responsive image mapping type
hu: Alkalmazkodó kép leképezéstípus

en: Sizes attribute
hu: Méretek tulajdonság

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
hu: A 'sizes' attribútum használata esetén használt képstílusok

en: <em>Duplicate responsive image style</em> @label
hu: @label <em>alkalmazkodó képstílus másolása</em>

en: <em>Edit responsive image style</em> @label
hu: @label <em>alkalmazkodó képstílus szerkesztése</em>

en: Responsive image style @label saved.
hu: @label alkalmazkodó képstílus elmentve.

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules. Below you can select which breakpoints to use from this group. You can also select which image style or styles to use for each breakpoint you use.
hu: Egy töréspont-csoport kiválasztása a telepített sminkekből és modulokból. Lentebb kiválasztható az ehhez a csoporthoz használt töréspont. Továbbá kiválaszthatóak a használatban lévő töréspontokhoz használt képstílusok.

en: Warning: if you change the breakpoint group you lose all your image style selections for each breakpoint.
hu: Figyelmeztetés: a töréspontcsoport módosítása esetén elveszíti minden töréspont kiválasztott képstílusát.

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
hu: Töréspont-csoport kiválasztása a telepített sminkekből és modulokból.

en: Enable the Help module for more information on the sizes attribute.
hu: A méretek tulajdonságról való további tudnivalóért engedélyezni kell a <em>Help</em> modult.

en: Select multiple image styles and use the sizes attribute.
hu: Több képstílus kiválasztása és a méretek attribútum használata.

en: Select a single image style.
hu: Egy képstílus választása.

en: Do not use this breakpoint.
hu: Ez a töréspont nem használható.

en: Select image styles with widths that range from the smallest amount of space this image will take up in the layout to the largest, bearing in mind that high resolution screens will need images 1.5x to 2x larger.
hu: Kiválaszthatók képstílusok a kép által az elrendezésben a legkisebb elfoglalt területtől a legnagyobbig terjedő szélességben, szem előtt tartva, hogy a nagyfelbontású képernyőkön 1,5× – 2× nagyobb képek szükségesek.

en: - None (original image) -
hu: - Nincs (eredeti kép) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
hu: A méretek attribútum értéke megadható például így: %example_sizes.

en: Region: @region
hu: Régió: @region

en: Thumbnails location
hu: Bélyegképek helye

en: Supports
hu: Támogatja

en: Edit %label effect on style %style
hu: %label hatás szerkesztése %style stíluson
