IIIF Media Source (0.0.1-alpha2) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Original image
oc: Imatge original

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Media
oc: Mèdia

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Resize
oc: Redimensionar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Crop
oc: Requadrar

en: Effect
oc: Effet

en: Image style name
oc: Nom de l'estil d'imatge

en: Select a new effect
oc: Selecciona un novèl efièit

en: Select an effect to add.
oc: Seleccionatz un efièit per l'apondre.

en: The image effect was successfully applied.
oc: S'es aplicat corrèctament l'efièit d'imatge.

en: Create new style
oc: Crea un novèl estil

en: Style %name was created.
oc: S'es creat l'estil %name.

en: Update effect
oc: Actualiza l'efièit

en: Add effect
oc: Apondètz l'efièit

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
oc: Sètz segur que volètz suprimir l'efièit @effect de l'estil %style?

en: The image effect %name has been deleted.
oc: S'es suprimit l'efièit d'imatge %name.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
oc: Actualment no e a efièits en aqueste estil. Apondètz-ne un seleccionant una opcion de sota.

en: No defined styles
oc: I a pas cap d'estils definits

en: Image styles
oc: Estils d'imatges

en: Edit image effect
oc: Editar un efièit d'imatge

en: Delete image effect
oc: Suprimís l'efièit d'imatge

en: Add image effect
oc: Apondètz un efièit d'imatge

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Linked to file
oc: Ligada al fichièr

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Weight for new effect
oc: Pes del novèl efièit
