IIIF Media Source (0.0.1-alpha2) - en to vi translation catalogue (54 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Size
vi: Dung lượng

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Add
vi: Thêm

en: Format
vi: Định dạng

en: Region
vi: Vùng

en: ID
vi: Mã

en: Original image
vi: Hình ảnh gốc

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Scale
vi: Co dãn

en: Media
vi: Phương tiện

en: Size of textfield
vi: Kích thước của trường dữ liệu bản văn

en: Formats
vi: Định dạng

en: Server
vi: Máy chủ

en: info
vi: thông tin

en: Resize
vi: Đổi kích thước

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Crop
vi: Xén

en: Effect
vi: Hiệu ứng

en: Image style name
vi: Tên kiểu hình ảnh

en: Select a new effect
vi: Chọn một hiệu ứng mới

en: Select an effect to add.
vi: Chọn 1 hiệu ứng muốn thêm vào.

en: The image effect was successfully applied.
vi: Hiệu ứng ảnh đã được áp dụng thành công.

en: Create new style
vi: Tạo kiểu mới

en: Style %name was created.
vi: Đã tạo kiểu dáng ảnh %name.

en: Update effect
vi: Sửa hiệu ứng

en: Add effect
vi: Thêm hiệu ứng

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá hiệu ứng @effect khỏi kiểu dáng ảnh %style không?

en: The image effect %name has been deleted.
vi: Hiệu ứng ảnh %name đã được xóa.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
vi: Kiểu dáng ảnh này hiện chưa có hiệu ứng nào. Thêm hiệu ứng bằng cách chọn một tùy chọn bên dưới.

en: No defined styles
vi: Chưa có kiểu dáng ảnh nào được khai báo

en: Image styles
vi: Kiểu dáng ảnh

en: Edit image effect
vi: Sửa hiệu ứng ảnh

en: Delete image effect
vi: Xóa hiệu ứng ảnh

en: Add image effect
vi: Thêm hiệu ứng ảnh

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh

en: None (original image)
vi: Không (ảnh gốc)

en: Image style: @style
vi: Kiểu dáng ảnh: @style

en: Linked to content
vi: Liên kết tới nội dung

en: Linked to file
vi: Liên kết tới tệp tin

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title

en: Weight for new effect
vi: Thứ tự của hiệu ứng mới thêm

en: Changes to the style have been saved.
vi: Đã lưu các thay đổi cho kiểu dáng ảnh.
