IIIF Media Source (0.0.1-alpha3) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: info
bn: তথ্য

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
