IIIF Media Source (0.0.1-alpha3) - en to gu translation catalogue (27 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Size
gu: માપ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Scale
gu: માપ

en: info
gu: માહિતી

en: Effect
gu: અસર

en: Select a new effect
gu: નવી અસર પસંદ કરો

en: Create new style
gu: નવી શૈલી બનાવો

en: Add effect
gu: અસર ઉમેરો

en: Image styles
gu: ચિત્ર શૈલીઓ

en: Edit image effect
gu: ચિત્ર અસર સંપાદિત કરો

en: Add image effect
gu: ચિત્ર અસર ઉમેરો

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
