IIIF Media Source (0.0.1-alpha3) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Add
th: เพิ่ม

en: Format
th: รูปแบบ

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: ID
th: ไอดี

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: info
th: เพื่อทราบ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Image styles
th: ลักษณะรูปภาพ

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Changes to the style have been saved.
th: เปลี่ยนไปใช้รูปแบบที่บันทึกเอาไว้

en: Breakpoint group
th: กลุ่มเบรกพอยต์
