IIIF Media Source (0.0.1-alpha4) - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Status
is: Staða

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Add
is: Bæta við

en: Format
is: Stílsnið

en: Region
is: Svæði

en: ID
is: Kenni

en: Original image
is: Upprunaleg mynd

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: info
is: upplýsingar

en: Case sensitive
is: Háð há/lágstöfum

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
is: Gat ekki undirbúið möppustaðsetninguna @dir fyrir smámyndina fyrir oEmbed margmiðlunarefnið.
