IIIF Media Source (0.0.1-alpha4) - en to sl translation catalogue (25 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Prefix
sl: Predpona

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Type
sl: Tip

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Edit
sl: Uredi

en: Size
sl: Velikost

en: Weight
sl: Teža

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Add
sl: Dodaj

en: Format
sl: Oblika

en: Region
sl: Regija

en: Original image
sl: Prvotna slika

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Scale
sl: Skaliraj

en: Maximum length
sl: Največja dolžina

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: Crop
sl: Izrez

en: Effect
sl: Učinek
