IIIF Media Source (0.0.1-alpha4) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Add
ur: شامل کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: Scale
ur: سکیل

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: info
ur: خبر

en: Case sensitive
ur: حساس کیس

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: String settings
ur: سٹرنگ کی ترتیبات

en: Contains US ASCII characters only
ur: صرف US ASCII حروف پر مشتمل ہے
