IIIF Media Source (0.0.1-alpha5) - en to he translation catalogue (56 entries)

en: Status
he: מצב

en: Prefix
he: קידומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Add
he: הוספה

en: Format
he: פורמט

en: Region
he: איזור

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Media
he: מדיה

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Multiplier
he: מכפיל

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Formats
he: תבניות

en: Server
he: שרת

en: info
he: מידע

en: Sizes
he: מידות

en: Resize
he: שינוי גודל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Case sensitive
he: תלוי רישיות

en: Crop
he: חיתוך

en: Effect
he: אפקט

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Image style name
he: שם סגנון התמונה

en: Select a new effect
he: בחירת אפקט חדש

en: Select an effect to add.
he: בחירת אפקט להוספה.

en: The image effect was successfully applied.
he: אפקט התמונה יושם בהצלחה.

en: Create new style
he: יצירת סיגנון חדש

en: Update effect
he: עידכון אפקט

en: Add effect
he: הוספת אפקט

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
he: האמנם ברצונך למחוק את האפקט @effect מהסגנון %style?

en: The image effect %name has been deleted.
he: נמחק אפקט התמונה %name

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
he: לא הוגדרו עדיין אפקטים עבור סיגנון זה. הוסיפו אפקט ע"י בחירה באחת האפשרויות.

en: Image styles
he: סגנונות תמונה

en: Edit image effect
he: עריכת אפקט תמונה

en: Add image effect
he: הוספת אפקט

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: String settings
he: הגדרות מחרוזת

en: Changes to the style have been saved.
he: השינויים בסגנון נשמרו

en: Edit style %name
he: עריכת הסגנון %name

en: Link to the entity
he: קישור לישות

en: <em>Edit responsive image style</em> @label
he: <em>עריכת סגנון תמונה רספונסיבי</em> @label

en: Contains US ASCII characters only
he: מכיל רק תווים מסוג  US ASCII
