IIIF Media Source (0.0.1-alpha5) - en to tr translation catalogue (91 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Add
tr: Ekle

en: Format
tr: Biçim

en: Region
tr: Bölge

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Scale
tr: Ölçek

en: Media
tr: Medya

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Multiplier
tr: Çarpan

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Formats
tr: Biçimler

en: info
tr: bilgi

en: Sizes
tr: Boyutlar

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: Crop
tr: Kırp

en: Effect
tr: Etki

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Image style name
tr: Resim stili adı

en: Select a new effect
tr: Yeni bir efekt seç

en: Select an effect to add.
tr: Eklemek için bir efekt seç

en: The image effect was successfully applied.
tr: Resim efekti başarıyla uygulandı.

en: Create new style
tr: Yeni stil oluştur

en: Style %name was created.
tr: %name stili oluşturuldu.

en: Update effect
tr: Efekti güncelle

en: Add effect
tr: Efekt ekle

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
tr: %style stilinden @effect efektini silmek istediğinize emin misiniz?

en: The image effect %name has been deleted.
tr: %name resim efekti silindi.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
tr: Şu an bu stilde hiç efekt yok. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek ekleyin.

en: No defined styles
tr: Tanımlı stil yok

en: Image styles
tr: Resim stilleri

en: Edit image effect
tr: Resim efektini düzenle

en: Delete image effect
tr: Resim efektini sil

en: Add image effect
tr: Resim efekti ekle

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Linked to content
tr: İçeriğe bağlantılı

en: Linked to file
tr: Dosyaya bağlantılı

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Weight for new effect
tr: Yeni efektin ağırlığı

en: String settings
tr: Dizge ayarları

en: Changes to the style have been saved.
tr: Stil değişiklikleri kaydedildi.

en: Fallback image style
tr: Yedek görsel stili

en: Edit style %name
tr: %name stilini düzenle

en: Breakpoint group
tr: Kesme noktası grubu

en: Select an image style for this breakpoint.
tr: Bu kesme noktası için bir görsel stili seçin.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: - empty image -
tr: - boş görsel -

en: @path is not a valid path.
tr: @path geçerli bir yol değil.

en: Breakpoint ID
tr: Kesme noktası kimliği

en: Link to the entity
tr: Varlığa bağlantı

en: Effect settings
tr: Efekt ayarları

en: Responsive image style %label saved.
tr: %label duyarlı resim stili kaydedildi.

en: Image style mappings
tr: Resim stili eşlemeleri

en: Image style mapping
tr: Resim stili eşlemesi

en: Responsive image mapping type
tr: Duyarlı resim eşleme tipi

en: Sizes attribute
tr: Boyutlar özniteliği

en: Image styles to be used when using the 'sizes' attribute
tr: 'sizes' özniteliği kullanılırken kullanılacak resim stilleri

en: <em>Duplicate responsive image style</em> @label
tr: <em>Duyarlı resim stilini çoğalt</em> @label

en: <em>Edit responsive image style</em> @label
tr: <em>Duyarlı resim stilini düzenle</em> @label

en: Responsive image style @label saved.
tr: @label duyarlı resim stili kaydedildi.

en: Contains US ASCII characters only
tr: Sadece ABD ASCII karakterleri içerir

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules. Below you can select which breakpoints to use from this group. You can also select which image style or styles to use for each breakpoint you use.
tr: Kurulu temalar ve modüllerden bir kesme noktası grubu seçin. Aşağıda, bu gruptan hangi kesme noktalarının kullanılacağını seçebilirsiniz. Kullandığınız her kesme noktası için hangi görsel stilinin ya da stillerinin kullanılacağını da seçebilirsiniz.

en: Warning: if you change the breakpoint group you lose all your image style selections for each breakpoint.
tr: Uyarı: Kesme noktası grubunu değiştirirseniz, her bir kesme noktası için tüm görsel stili seçimlerinizi kaybedersiniz.

en: Select a breakpoint group from the installed themes and modules.
tr: Kurulu temalar ve modüllerden bir kesme noktası grubu seçin.

en: Select multiple image styles and use the sizes attribute.
tr: Birden çok görsel stili seçin ve boyutlar (sizes) özniteliğini kullanın.

en: Select a single image style.
tr: Tek bir görsel stili seçin.

en: Do not use this breakpoint.
tr: Bu kesme noktasını kullanmayın.

en: Select image styles with widths that range from the smallest amount of space this image will take up in the layout to the largest, bearing in mind that high resolution screens will need images 1.5x to 2x larger.
tr: Yüksek çözünürlüklü ekranlarda 1,5 - 2 kat daha büyük görseller gerekeceğini dikkate alarak, bu resmin yerleşimde kaplayacağı en küçük alan miktarından en büyüğüne kadar uzanan genişliklerdeki görsel stillerini seçin.

en: Medium (220×220)
tr: Orta (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
tr: Küçükresim (100x100)

en: - None (original image) -
tr: - Yok (özgün resim) -

en: Enter the value for the sizes attribute, for example: %example_sizes.
tr: Boyutlar (sizes) öz niteliğinin değerini girin; örneğin: %example_sizes.

en: Region: @region
tr: Bölge: @region

en: Select the image style you wish to use as the style when a browser does not support responsive images.
tr: Bir tarayıcı duyarlı (responsive) resimleri desteklemediğinde stil olarak kullanmak istediğiniz resim stilini seçin.
