IIIF Media Source (0.0.1-beta1) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Format
cy: Fformat

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Media
cy: Cyfryngau

en: info
cy: gwybodaeth

en: Case sensitive
cy: Achos sensitif

en: Effect
cy: Effaith

en: Select a new effect
cy: Dewiswch effaith newydd

en: Image style
cy: Arddull delwedd
