IIIF Media Source (0.0.1-beta1) - en to el translation catalogue (65 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Add
el: Προσθήκη

en: Format
el: Μορφή

en: Region
el: Περιοχή

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Media
el: Μέσα

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Multiplier
el: Πολλαπλασιαστής

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: info
el: πληροφορία

en: Sizes
el: Μεγέθη

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Case sensitive
el: Με διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Crop
el: Περικοπή

en: Effect
el: Εφέ

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Image style name
el: Όνομα στυλ εικόνας

en: Select a new effect
el: Επιλέξτε νέο εφέ

en: Select an effect to add.
el: Επιλέξτε ένα εφέ για προσθήκη.

en: The image effect was successfully applied.
el: Το εφέ της εικόνας εφαρμόστηκε επιτυχώς.

en: Create new style
el: Δημιουργία νέου στυλ

en: Style %name was created.
el: Το νέο στυλ %name δημιουργήθηκε.

en: Update effect
el: Ενημέρωση εφέ

en: Add effect
el: Προσθήκη εφέ

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε το εφέ @effect από το στυλ εικόνας %style;

en: The image effect %name has been deleted.
el: Το εφέ εικόνας %name διαγράφηκε.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
el: Δεν υπάρχουν εφέ για αυτό το στυλ. Προσθέστε ένα, επιλέγοντας από την αναδυόμενη λίστα παρακάτω.

en: No defined styles
el: Δεν έχουν οριστεί στυλ

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Edit image effect
el: Επεξεργασία εφέ εικόνας

en: Delete image effect
el: Διαγραφή εφέ εικόνας

en: Add image effect
el: Προσθήκη εφέ εικόνας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Image style: @style
el: Στυλ εικόνας: @style

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Weight for new effect
el: Βάρος για το νέο εφέ

en: String settings
el: Ρυθμίσεις αλφαριθμητικού

en: Changes to the style have been saved.
el: Οι τροποποιήσεις στο στυλ αποθηκεύτηκαν.

en: Edit style %name
el: Επεξεργασία στυλ %name

en: Breakpoint group
el: Ομάδα σημείων διακοπής

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Link to the entity
el: Σύνδεσμος στην οντότητα

en: Contains US ASCII characters only
el: Περιέχει μόνο US ASCII χαρακτήρες

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)
