IIIF Media Source (0.0.1-beta1) - en to mr translation catalogue (25 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Format
mr: रचना

en: Region
mr: क्षेत्र

en: ID
mr: आय डी

en: Original image
mr: मूळ छायाचित्र

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: info
mr: माहिती

en: Case sensitive
mr: केस सेन्सेटिव्ह

en: String settings
mr: शब्द व्यवस्थापन
