Image alt (1.1.1) - en to sv translation catalogue (5 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Fields
sv: Fält

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sv: Titeln syns i en ruta när användaren för musen över bilden.

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
sv: Kort beskrivning av bilden som används av skärmläsare och visas om bilden inte laddas. Detta är viktigt för tillgängligheten.
