Image alt (1.1.4) - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Fields
pl: Pola

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
pl: Krótki opis, który jest wyświetlany jeśli obraz nie został załadowany. Jest używany przez czytniki ekranu i poprawia dostępność.
