Image Effects (4.0.0-beta2) - en to bo translation catalogue (55 entries)

en: Type
bo: རིགས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Image
bo: པར་རིས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Outline
bo: མདོར་བསྟན

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Font
bo: ཡིག་གཟུགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Top
bo: འགོ

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Anchor
bo: གནས་ས

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Mode
bo: རྣམ་པ

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Line
bo: ཕྲེང

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Basic
bo: སྤྱི་བཏང

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Not installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མེད

en: Random
bo: ངེས་མེད

en: Position
bo: གནས་ས

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Left
bo: གཡོན

en: Font color
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Top left
bo: གཡོན་འགོ

en: Top right
bo: གཡས་འགོ

en: Bottom right
bo: གཡས་འོག

en: Bottom left
bo: གཡོན་འོག

en: Information
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Layout settings
bo: བཀོད་པ་སྒྲིག་འགོད།

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Allow Upscaling
bo: ཆེ་སྒྱུར་བྱེད་བཅུག་པ

en: Rotation angle
bo: ཁ་སྐོར་ཕྱོགས

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
bo: པར་རིས་ཁ་སྐོར་ཕྱོགས་ཀྱི་ཟུར་ཚད། ཕོ་གྲངས་ནི་གཡས་སྐོར་དང་མོ་གྲངས་ནི་གཡོན་སྐོར་ཡིན།

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Row
bo: ཕྲེང

en: Maximum width
bo: ཆེས་ཆེ་བའི་ཞེང་ཚད

en: Strip HTML tags
bo: HTMLཡི་དབྱེ་རྟགས་ཕྱིར་འདོར་བ

en: Dropdown
bo: མར་འཐེན

en: Top center
bo: དཀྱིལ་འགོ

en: Bottom center
bo: དཀྱིལ་འོག

en: Rotate
bo: ཁ་སྐོར་བ

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
bo: ལག་ཆ་སྒམ་%toolkit་སྤྱད་ནས་%path་ཐོག་གི་པར་རིས་དྲས་གཅོད་བྱས་མ་ཐུབ ༼%mimetype། %dimensions༽

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
bo: ལག་ཆ་སྒམ་%toolkit་སྤྱད་ནས་%path་ཐོག་གི་པར་རིས་ཁ་སྐོར་མ་ཐུབ ༼%mimetype། %dimensions༽

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
bo: PHP་སྒྲིག་འཇུག་འདིར་སྤྱོད་རུང་བའི་imagerotate()་བྱེད་ནུས་མེད་པས། པར་རིས་%file་ཁ་སྐོར་མི་ཐུབ།

en: Center left
bo: གཡོན་དཀྱིལ

en: Center right
bo: གཡས་དཀྱིལ
