Image Effects (4.0.0-beta2) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Type
is: Gerð

en: Size
is: Stærð

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: (none)
is: (ekkert)

en: Outline
is: Útlína

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Font
is: Leturgerð

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background
is: Bakgrunnur

en: Top
is: Toppur

en: Path
is: Slóð

en: Anchor
is: Akkeri

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Horizontal
is: Lárétt

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: Mode
is: Hamur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Basic
is: Einfalt

en: Color
is: Litur

en: Position
is: Staðsetning

en: Font size
is: Leturstærð

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Font settings
is: Stilling leturgerðar

en: Information
is: Upplýsingar

en: Column
is: Dálkur

en: Dropdown
is: Fellivalslisti
