Image Effects (4.0.0-rc3) - en to kn translation catalogue (48 entries)

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: (none)
kn: (ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ)

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Anchor
kn: ಲಂಗರು(Anchor)

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Square
kn: ಚೌಕ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: bottom
kn: ಕೆಳಭಾಗ

en: top
kn: ಮೇಲ್ಭಾಗ

en: left
kn: ಎಡಭಾಗ

en: right
kn: ಬಲಭಾಗ

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Brightness
kn: ಪ್ರಕಾಶಮಾನ

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ

en: Landscape
kn: ಪ್ರಕೃತಿ ದೃಶ್ಯ

en: Portrait
kn: ಭಾವಚಿತ್ರ

en: Font name
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಹೆಸರು

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Contrast
kn: ವೈದೃಶ್ಯ (ಕಾಂಟ್ರಾಸ್ಟ್)

en: Mask
kn: ಮುಸುಕು

en: Rotate
kn: ತಿರುಗಿಸು

en: Mirror
kn: ಪ್ರತಿರೂಪ

en: 100%
kn: ೧೦೦%
