Image Effects (4.0.0) - en to jv translation catalogue (31 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Size
jv: Ukuran

en: Image
jv: Gambar

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Line
jv: Baris

en: Background color
jv: Warna Background

en: Basic
jv: Dasar

en: Color
jv: Kelir

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Font settings
jv: S

en: Allow Upscaling
jv: Oléh digedhéaké

en: Rotation angle
jv: Sudhut puteran

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
jv: Angka derajat sing kanggo muter gambar. Angka positif searah jarum jam, angka negatif kewalikané arah jarum jam.

en: Maximum width
jv: Amba maksimum

en: Rotate
jv: Diputer

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Ngecrop gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
jv: Muteraké gambar gagal nggunaknā %toolkit nang %path (%mimetype, %dimensions)

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
jv: Berkas gambar %file ora bisa diputer jalaran fungsi imagerotate() ora disediaknā nang instalasi PHP iki.
