Image Effects (8.x-1.1) - en to sl translation catalogue (27 entries)

en: Type
sl: Tip

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Size
sl: Velikost

en: Image
sl: Slika

en: Outline
sl: Struktura

en: Label
sl: Oznaka

en: Preview
sl: Predogled

en: Default
sl: Privzeto

en: Top
sl: Na vrhu

en: Path
sl: Pot

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Vertical
sl: Navpično

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Mode
sl: Način

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Line
sl: Vrstica

en: Basic
sl: Osnovno

en: Color
sl: Barva

en: Not installed
sl: Ni nameščeno

en: Position
sl: Položaj

en: Top left
sl: Zgoraj levo

en: Top right
sl: Zgoraj desno

en: Bottom right
sl: Spodaj desno

en: Bottom left
sl: Spodaj levo

en: Maximum width
sl: Minimalna višina

en: Mask
sl: Maska
