Image Effects (8.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (49 entries)

en: Type
he: סוג

en: Size
he: גודל

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Outline
he: מתאר

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Font
he: גופן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Path
he: מיקום

en: Dimensions
he: מימדים

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: Bottom
he: למטה

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Line
he: שורה

en: Media
he: מדיה

en: Background color
he: צבע רקע

en: Basic
he: בסיסי

en: Color
he: צבע

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Position
he: מיקום

en: Font size
he: גודל גופן

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: height
he: גובה

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Bottom left
he: בתחתית משמאל

en: Information
he: מידע

en: X offset
he: היסט X

en: Y offset
he: היסט Y

en: Plugin settings
he: הגדרות פלאגין

en: Layout settings
he: הגדרות מערך

en: Offset
he: היסט

en: Radius
he: רדיוס

en: Sigma
he: סיגמה

en: Column
he: עמודה

en: Row
he: שורה

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: Text settings
he: הגדרות טקסט

en: Strip HTML tags
he: הסר תגיות HTML

en: Dropdown
he: נפתח

en: Mask
he: מסיכה

en: Rotate
he: סיבוב
